Farr40 Türkiye Şampiyonası 2017

 

Farrfara Yelken Ekibi Farr 40 Şampiyonasında üçüncülük kupasının sahibi oldu

 

İlki geçen sene yapılan Farr 40 Şampiyonasının ilk ayağı olan Farr 40 Şampiyonası I. Kupası, 9-11 Haziran 2017 tarihleri arasında İstanbul Caddebostan parkurunda gerçekleşti. Türkiye’de yapılan ve one design yarışlara en yakın yarış olan Farr 40 şampiyonasında geçen senenin şampiyonu Farrfara Yelken Ekibi 3.lük kupası ile podyuma çıktı.

 

 

İlk gün düşük performans ile başlayan Farrfara, ekipte yaşanan sakatlık ile dengesini kaybetti ve günü 9 tekne arasında 6. sırada bitirdi. İkinci gün yarışlara çok iyi başlayan Farrfara Yelken Ekibi, bir üçüncülük sonrası aldığı birincilik ile deneyimini ve farkını gösterdi ve liderliğe oynamaya başladı. Ancak son yarışta yaşanan bir talihsizlik sonrası gelen kötü derece ümitleri azalttı. Yine de ikinci günün sonunda sıralamada bir sıra yükselen Farrfara, 5. sıraya çıktı.

 

Son gün değişen rüzgarda gerçekleşen yarışlarda Farrfara tüm yarışlarda ön grupta yer aldı, ikinci yarışı da birinci bitirdi. Bu dereceleri ile sıralama daha da yukarı çıkarak podyuma çıkma hakkı kazandı.

 

 

Büyük Kulüp ve Özen Yapı sponsorluğunda düzenlenen TAYK-Farr 40 Şampiyonası’nın ödül töreni Büyük Kulüp’te düzenlendi. Büyük çekişme yaşanan mücadelede Mass-Cheese birincilik, Kinowa ikincilik, geçen yılın şampiyonu FarrFara Yelken Ekibi üçüncülük elde etti.

 

İlgili haberler:

Yelkenci.org sitesi

Turksail.com sitesi

 

 

Farr40 Türkiye Şampiyonası ikinci ayağı olan Farr40 İstanbul Kupasında Farrfara Ekibi ikinci oldu

 

 

14-15 Ekim tarihlerinde İstanbul Caddebostan parkurunda sosis rotada gerçekleştirilen 6 yarış sonrası, Farrfara ekibi podyumda yerini aldı. İlk gün iki birincilik ile günü filoda birinci sırada kapatan Farrfara ekibi, ikinci gün de yarışlara iyi başladı. Bir birincilik ile şansı iyice artan Farrfara, malesef yelken sporunun her zaman yaşanabilecek olaylar ile rekabette geride kaldı ve seriyi ikinci sırada bitirdi.

 

 

 

İlgili haberler:

Turksail.com sitesi