Farrfara BAYK 2016 Kış Trofesini Başarı ile Tamamladı

 

BAYK 2016 Kış Trofesi Farrfara ekibi için başarılı geçti. Nerede ise her ayakta esen fırtına şeklindeki rüzgarlar sadece bir kere kaldı. İlk ayakda yarış yapılamadı, ikinci ayakta ise Cumartesi pas geçildi. Aynı durum yedinci ve son ayakta da yaşandı, trofe sonuçlarının değişmeyeceğini görünce son yarışa katılmadı.

 

Yıla yeni yelkenleri ile başlayan Farrfara Sailing Team, bunun hem faydasını hem de zararını gördü diyebiliriz. Quantum one design yelkenler yüksek performans gösteriyordu ancak eskimeye yüz tutmuş halatlar aynı dayanıklılığı gösteremeyince bir kere anayelken mandarı, iki kere cenova iskotası, bir kere de balonu patlayan ekip bazı yarışlardan çekilmek zorunda kaldı, diğerlerinde de zaman kaybetti.

 

Yine de çok başarılı yarışlar çıkaran Farrfara ekibi trofeyi son yarışa kadar kovaladı. Seriyi rakipleri Arkas Flying Box teknesinin arkasında ikinci tamamladı.

 

 

CFM BAYK Kış Trofesi IRC A-0 Sonuçları:

  1. Arkas – Flying Box
  2. Anatolia – Farrfara
  3. Renault Farr Away – Team Özonur

 

Aynı zamanda Farr40 tekneleri arasında da kıyasıya bir rekabete tanık olduk. Trofeye 5 Farr40 tekne katıldı, ve BAYK kendi içinde bir sınıf olarak Farr40 teknelere özel bir ödül vereceğini açıkladı. Farrfara ekibi, trofe boyunca özellikle Renault Farr Away teknesi ile sıkı bir rekabete girdi ve bu mücadeleden galip ayrıldı. Trofe sonunda verilen ödül ile çabalarının mevyesini aldı.

 

 

CFM BAYK Kış Trofesi Farr40:

  1. Anatolia – Farrfara
  2. Renault Farr Away – Team Özonur
  3. Acadia 7