Farrfara Türkiye Farr40 Şampiyonu

 

TAYK tarafından Büyük Klüp evsahipliğinde gerçekleştirilen NG Hotels Farr40 Türkiye Şampiyonası 29-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapıldı ve Farrfara ekibi 9 yarışta 6 birincilik ile Türkiye Farr40 Şampiyonu oldu.

Tüm haftasonu yarışlar kuvvetli havada gerçekleşti, Cuma günü rüzgar kuvveti 28 knot’a kadar ulaştı. Sert havanın ekiplere maliyeti 1 balon, 3 anayelken, 1 anayelken mandarı ve 1 vardavela teli oldu. Farrfara ekibi, şampiyonayı kazasız atlatmayı başardı.

Cuma günü ilk yarışta çekişmeli bir mücadele sonunda burun farkı ile üçüncülükte kalan Farrfara ekibi, bundan sonraki iki yarışı birinci bitirdi ve çok iyi bir başlangıç yaptı. Sert hava yorucu ve riskli yarışlara sebep olabiliyor ancak Farrfara ekibi bu şartlarda bile en iyi olduğunu gösterdi.

 

 

 

Cumartesi ve Pazar günleri rüzgar biraz hafiflese bile hiç kesmedi ve çok çekişmeli, güzel yarışlar oldu. Pazar gününe mutlak favori olarak çıkan Farrfara, ilk iki yarışı birinci bitirince artık çekişme ikincilik için yaşanmaya başladı. Ekipler arasındaki sıralama son gün değişmedi ve şampiyona şu şekilde sonuçlandı:

 

FARR 40 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONUÇLARI

1. FarrFara
2. Eker Tombul Ayran
2. Goblin 5
4. Acadia 7
5. Renault Farr Away
5. Ford Otosan-Fenerbahçe 2
7. Borusan Racing-Çılgın Sigma
8. 7 Bela Huafon

 

Her gün yarış sonunda Büyük Klüp’te ekipler için eğlenme ve dinlenme imkanı sağlandı. Ödül töreni yarışlar tamamlandıktan sonra Pazar akşamı gerçekleştirildi. Her ne kadar Büyük Klüp güzel bir evsahipliği yapmaya çalışsa da, başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı dışında elinden gelenin en iyisini yapmamış gibiydi. Ekipler, iskele üzerinde denize giren ve güneşlenen üyeler ile iç içe töreni bekledi, sıkışıklık hem ekipleri hemde belki üyeleri rahatsız etti.

 

Gelecek yıldan itibaren şampiyonanın yılda üç etkinlik ile devam edeceği ifade edildi. Bu da ekipleri çok daha ciddi bir yarış takvimi ve antrenman programı bekliyor demektir.

 

İlgili haberler için bakınız:

Turksail - İhtiyarlar Farr40 Şampiyonu

Kadıköy Life - Farr40 Yat Yarışında Muhteşem Final

Turksail - Farrfara İkinci Günde de Birinciliğini Korudu

Turksail - Farr40'da İlk Günün Kazananı Farrfara

Hürriyet Kelebek - Boğazda Yelken Şöleni