Erhan UZUN

 

Denizde yelkenli tekne üstünde olmak en büyük tutkum.
Hele bir de yarışıyorsak o zaman her şeyi unutuyorum.
Bu tutku 1974 yılında babamız Halit Uzun’un Erdoğan, Ertuğrul ve beni kolumuzdan tutup İskenderun Yelken Kulübüne götürmesiyle başladı. Kulüpte arkadaşlarımızla olmayı her zaman her şeye tercih ettik. İşte o arkadaşlarımızla hala yelken yapıyoruz, hala bir aradayız. Sanıyorum hepimiz için aldığımız kupalardan çok daha değerli.
İskenderun Yelken Kulübündeki o güzel ortam bizi hayata hazırlarken bazı başarıları da beraberinde getirdi. 1976 yılında optimistte ilk kez milli oldum ve Bulgaristan’daki Balkan Şampiyonasında 4. oldum. Sonrasında Optimist ve Laser sınıflarında Türkiye 1.likleri geldi ve yurt dışı yarışmalara katılımlarım devam etti. 
Yelken hayatım boyunca en önemli anım 1978 yılında 5 kişilik optimist milli takımında ağabeyim Ertuğrul’la beraber ülkemizi temsil etmektir. 
1991 yılında Akdeniz Oyunları sonrası centerboat hayatım sona erdi. 
Sonraki yıllarda Yalçın TRIO ile bize önemli bir fırsat verdi. Yat yarışçılığı zevkini aldık, dereceler de aldık. 
2005 yılından 2013 yılına kadar UZUN isimli teknemizle Türkiye’nin en iyi ekibiyle beraber birçok başarıya imza attık. 
Şu anda ekip üyeleriyle ortak aldığımız FARRFARA isimli Farr40 teknemizde yarışmaya devam ediyoruz. Bu ekibin üyesi olmaktan gurur duyuyorum.
İş hayatıma gelince kardeşlerim ve ortaklarım olan Erdoğan ve Ertuğrul ile babamızın kurduğu firmada finans yöneticisi olarak görev yapıyorum.
Eşim Gözde ve kızımız Duru ile beraber İzmir Urla’da yaşıyorum.